PostWysłany: Śro 19:13, 03 Sty 2007    Temat postu:

To "co im się w życiu przyda" to się podaje robotom składającym samochody w fabrykach - programuje się je do minimum koniecznych funkcji.
A Wy macie być LUDŹMI - z obyciem, zainteresowaniami, wiedzą o świecie.
Gość :)
PostWysłany: Śro 12:29, 03 Sty 2007    Temat postu:

Pomysł dla mnie dobry ale nie wszyscy tak sądzą. Są ludzie dla których już TERAZ część przedmiotów w szkole jest zbędna bo wiedzą, że sie im w życiu nie przyda. Więc po co wprowadzać jeszcze wiekszy zamęt jaj już teraz nie wiemy do końca czy są jakieś przedmioty, czy nie. Wink
PostWysłany: Wto 12:26, 02 Sty 2007    Temat postu:

Sam pomysł jest bardzo dobry, podobnie jak nauka języków klasycznych w liceach.
Bardzo sie tylko boję o jego realizację - kompetencje nauczycieli, podejście do przedmiotu nauczycieli, uczniów i dyrektórów szkół itp.
Aż nadto dobrych pomysłów ostatnimi laty wyradzało się w czasie ich realizacji.
Vojtas
PostWysłany: Pon 18:57, 01 Sty 2007    Temat postu: Filozofia w szkołach

Wielu z nas, po ukończeniu gimnazjum zamierza pójść do liceum. Niedawno MEN(Minister Edukacji Narodowej)wpadł na pomysł wprowadzenia filozofii do szkół średnich jako przedmiot obowiązkowy. Co myślicie na ten temat? Co byście powiedzieli, gdyby MEN wpadł na pomysł wprowadzenia filozofii do gimnazjum?